Избори или на 5-ти јули или редовен термин на есен, дециден е во ова Бујар Османи кој вечерва гостуваше во „Click Plus“ на ТВ21.

Ќе се направат напори да се создадат услови, но и концензус за 5-ти јули. Но, ако нема услови за 5-ти јули дефинитивно избори ќе има на есен, рече во „Click Plus“ Бујар Османи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.