Сè е залудно доколку не се почитуваат мерките и граѓаните не веруваат дека овој вирус убива“, ваква порака вечерва упати Бујар Османи од студиото на ТВ21.

Тој осврнувајќи се на последниот раст на новозаболени лица со коронавирус вели дека граѓаните мора да ги почитуваат мерките и дека вирусот е тука постои и е опасен по здравјето на граѓаните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.