По кој знае кој пат е оскрнавен споменикот на Револуцијата во центарот на Тетово, пишуваат граѓаните на социјалните мрежи.

Според очевидец припадници на една етничка заедница(деца) го направиле ова што го гледате
со големи камења…..за што подоцна примиле “хонорар” од припадници на друга етничка заедница.
Се поставува прашање кому и зошто е потребно вакво нешто
и што е убавината на ваквите “дела”?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.