Музичарот Златко Ориѓански на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Борисов вие сте господин човек, капу скидам, ги еб*ш мутавиве Мачедонци, среде мозок, тоа ценам, само така со нив. Нит некогаш народ биле, нит ќе бидат Борисов, бела чао, ви посакувам добро здравје, напиша Ориѓански.

Тој покрај тоа што го навреди македонскиот народ, објасни и што всушност значи да си „македонски скромен“.

Тоа значи да си глуп еднакво 95% население во МКД. Немој да си скромен! Немој да пливаш во нивната кал! Биди дрзок! Свој и посебен! Биди светски човек, немој да си глуп Македонец!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.