Битолчанецот кој го враќа Сонцето од Кутлеш на шахтите вчера беше гостин во вестите на „Алфа“ облечен во маица со специфична порака.

Горан Божиновски од Битола, кој стана хит на социјалните мрежи откако се впушти во герила акција за враќање на Сонцето од Кутлеш на шахтите на битолските улици, синоќа беше облечен во маица на која е претставена шахта со ликот на премиерот Зоран Заев.

Во текстуалниот дел од маицата со дел грчки букви пишува βρеме е дα εи еβи мαјκατа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.