Ванчо Ордановски, брат на новинарот Сашо Ордановски и познат критичар на ВМРО-ДПМНЕ под името „Mindplumer“ на „Твитер“, со контраверзен твит ја коментираше судската одлука за ослободување на Игор Дурловски за случајот 27 април.

Во суштина, Дурловски го прогласија за превише глуп за да прави пуч, напиша Ордановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.