Од обработени 98,93% од избирачите до 18.30 часот своето право на глас го оствариле 712.482 граѓани.

Најмал број гласачи излегле во Пласница 14,20%.

Центар Жупа 14,50

Желино 16,66

Липково 17,24

Боговиње 17,93

Врапчиште 18,23

Студеничани 19,52

Сарај 20,77%

Шуто Оризари 20,84

Арачиново 23,37

Теарце 24,13%

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.