Нема место за фашизам во ЕУ! Престанете со антимакедонска пропаганда која е еднаква на сите злодела извршени од страна на бугарските фашисти врз македонскиот народ во втората светска војна и извинете се за истите! Тоа би претставувало еден убав гест на добрососедство и пријателство кон Македонците, му напиша оперскиот пејач Благој Нацoски на европратеникот Андреј Ковачев кој денеска објави статус за празнувањето на 11 Октомври.

Европратеникот Андреј Ковачев на фејсбук прашува: Зошто му е потребна на Заев оваа антибугарска провокација токму сега?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.