Во моментов во Париз гори едно од најголемите цивилизациски обележја на Француската држава, црквата Нотр Дам, на која и се заканува целосно уништување. Изразувам длабоко жалење до Францускиот народ за загубата, бидејќи она што го оставила историјата, го уништила сегашноста, иднината никогаш не ќе може да го надомести, пишува претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.