Министерот за внатрешни работи објави дека е позитивен на корона. Тој вели дека ги почитувал сите протоколи е носител на вирусот.

Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.