Шефот на полицијата, Оливер Спасовски, со сериозни пораки но и со обвинувања кон судството и обвинителите околу бегството на Игор Спасов.

Тој смета дека системот мора да се менува бидејќи јасно се покажало досега дека не функционира и дека има простор за корупција. Спасовски вели дека работата на МВР паѓа во вода поради одлуки на судсот и обвиниутелството.

Спасовски нагласи дека покрај ветинг во судството потребна е и кривична одговорност за вакви случаи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.