Невладината Охрид СОС на социјалните мрежи постави фотографија од крајбрежејот на Струга каде брегот се бетонира.

КАКО СЕ БЕТОНИРА БРЕГОТ

(чекор по чекор)

Во Општина Струга дивоградби нема. Стоп. Радожда е постара од УНЕСКО. Стоп. Инспекциските служби известени. Стоп. Никој не презема ништо. Стоп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.