Охриѓани, но и сите кои денеска се најдоа во овој град се подготвуваат за светење на охридските води. Охрид е раздвижен, иако времето е облачно и тмурно. Меѓу пријавените за фаќање на крстот, има и жена, но и дете.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.