Купишта ѓубре, исечени гранки, шут, санитарен отпад…

Ваква е сликата од дивата депонија што се наоѓа на само неколку стотини метри од брегот на Охридското Езеро, во непосредна близина на спортскиот центар.

Ако се мислите кај да го фрлите вашиот отпад (било каков) слободно на новата депонија Спортски центар 😉 😡… И право да кажам, ми се см’чи веќе да постирам и да пишам за вакви и слични дејствија з’ш гледам дека немат никаков ефект… во фејсбук групата Пишувајте за Охрид реагираат граѓани незадоволни од негрижата за градскиот изглед.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.