Аналитичарот Александар Пандов го оцени како одлично интервјуто на поранешниот премиер Никола Груевски за Сител. Ова е прво телевизиско интервју на Груевски по бегството во Унгарија, каде што побара и доби политички азил.

Одлично интервју на Цаци и Никола. Честитки до двајцата. По реакциите на комуњариве чиста десетка. Ќе пукнат чоече.
Сега сфаќам зошто вчера ја поапсија цела министерска постава на Ѕинго

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.