Пред синоќешната дебата на претседателските кандидати на ТВ „Алсат” проффесорката Гордана Силјановска Давкова сподели видео, од „Другата страна на политиката“. Станува збор за кусо интервју, двобој меѓу неа и нејзиниот противкандидат Блерим Река.

Идејата на „Другата страна на политиката“ е да го пронајдат човекот во претседателските кандидати, а не политичарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.