Поранешниот министер Дамјан Манчевски на Фејсбук најави дека ја напушта политиката и оти оди да работи во приватниот сектор.Ова е зачудувачка одлука ако се знае дека тој беше еден од најистакнатите членови на СДСМ а се споменуваше и за нов Генерален секретар на Владата.

Манчевски вели дека ова е негова лична одлука и дека било време за нови предизвици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.