Новинарот Александар Чомовски ја прашува вицепремиерката Радмила Шекеринска дали има чувство за скромност.

До кога ќе ве возат една лимузина напред, четири назад?, прашува Чомовски.

Како што вели Антонио Милошоски, „Шекеринска со речиси уникатен одговор“:

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.