Уште едно дете кое се лекуваше на онколошкото одделение ја напупшти Детската клиника во Скопје со аплауз и со ѕвонење на ѕвончето.

Мајката на јунакот Адријан, Марта Стојковска им се заблагодари на сите вработени за грижата.

Како да започнам да го славам овој ден ако не со БЛАГОДАРАМ?
Му БЛАГОДАРАМ на БОГА што со неговата милост и сила ни помогна да го поминеме овој најтежок период и да излеземе победници а мојот син ХЕРОЈ.
Му благодарам на целиот персонал од болницата кој несебично беа тука за нас и правеа се што можеа за мојот син и сите деца БОРЦИ.
И мора да се биде БОРЕЦ и мора да се биде силен,само така и со верба во БОГА ќе помине се и ќе се победи секое зло.
Излеговме како победници,излегоја и многу пред нас,но она што е моја желба е и сите после нас да излезат како такви,зошто верувајте ,овие деца го заслужуваат тоа и само тоа. Да бидат ПОБЕДНИЦИ и ХЕРОИRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.