Богдан Илиевски смета дека д Божја потврда дека на чело на дрѓавата стојат неспособни антиталенти веста дека Македонија нема да ја набавува руската вакцина Спутник 5, која на крајот сепак ќе ја добие преку системот Ковакс.

>> 16 август 2020: Македонија нема да ја набавува руската вакцина, туку ќе набавува вакцини преку КОВАКС системот на ЕУ
>> 27 декември 2020: Преку КОВАКС системот ќе ја добиеме руската вакцина СПУТНИК
Терањето политика во здравството реултираше со тоа да ја одбиеме директната понуда за Спутник и веројатно веќе да имаме количини во Македонија, за во меѓувреме да „питачиме“ кај комшиите, и на крај пак да ни се падне вакцината која сме ја одбиле.
Ова не го гледам никако поинаку, освен како Божја потврда дека сме водени од неспособни антиталенти

>> 16 август 2020: Македонија нема да ја набавува руската вакцина, туку ќе набавува вакцини преку КОВАКС системот на…

Posted by Богдан Илиевски on Sunday, 27 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.