И вечерва, како и пред една недела од објектот на Владата се снима протестниот марш на ВМРО-ДПМНЕ. На видеоснимките од преносот во живот се гледа како од канцеларија од најгорниот кат лице кое не се ни обидува а се сокрие со видеокамера го снима собирот на ВМРО-ДПМНЕ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.