Вирусот е мртов?, прашува професорката Гордана Силјановска Давкова по прес-конференцијата на која претседателот Стево Пендаровски соопшти дека нема потреба од продолжување на вонредната состојба поради коронавирусот.

Од што се водеше претседателот Пендаровски кога реши дека нема потреба од ново прогласување на вонредна состојба? Од тврдењето на бившиот реис Сулејман Реџепи дека „вирусот е мртов“?!, вели професорката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.