Од тунели под Кале, зиплајнови, пречистителни станици на Вардар, железнички прстен околу Скопје… на крај Петре Шилегов се фали со менување на имиња на улици, редовните комунални активности на градските претпријатија како чистење снег, садење трева, боење пешачки премини…каков крај, стои во фејсбук објава на советничка група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата на Град Скопје.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.