Никогаш никој не одговарал од СДСМ, па зошто би одговарал сега, коментира новнарот Драган Павловиќ Латас во врска со инцидентот со центарскиот градоначалник Саша Богдановиќ.

Во Меѓународен сојуз сведок вели дека му ги дал парите на Боки 13 зашто таму биле дваја од СДСМ, авторитети. Едната е веќе осудена, а другиот е поранешен генерален секретар, Александар Кирацовски. Одговара ли Кирацовски? Не е повикан ниту за сведок, вели Латас.

Рашковски е жртва на внатрепартиска борба.

Рашковски го предадоа неговите. Од каде ни нам документи од Кабинетот на генералниот секретар на Владата? Некој од Владата ги дал, вели Латас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.