Ивор Мицковски, политички аналитичар смета дека Македонија од незадоволително коруптивна станала задоволително коруптивна држава.

Сме имале напредок во борбата со корупција.
Од незадоволително коруптивна сме станале задоволително коруптивна држава, пишува Мицковски на Фејсбук.

 

Сме имале напредок во борбата со корупција.
Од незадоволително коруптивна сме станале задоволително коруптивна држава.

Posted by Ivor Mickovski on Friday, 25 September 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.