Од Меѓународниот сојуз на Боки веднаш и ги зеле 720 илјади евра, Лилјана Тодорова сведочи за аферата „Рекет“

Македонија 01.08.2019 / 18:34

Ја туркале во инвалидска количка во која била поради повреди од сообрќајна несреќа и уште во банка претставници на Меѓународен сојуз на Боки 13 и ги зеле 720- те илјади евра, сведочи за Телма Лилјана Тодоровска, чија идеја за изградба на центар за возрасни била пласирана преку невладината организација Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски.

Таа на сметка добила и подигнала 720 илјади евра, а платила и персонален данок.

Ограбена сум. Мене парите веднаш ми се земени од луѓето кои беа со мене во банка. Веднаш потоа ми беа земени парите, рече Лилјана Тодоровска во телефонски разговор за ТВ Телма.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.