Од лидерската средба едно е јасно. Зоран Заев 7 часа, до рано изутрина, се бореше да не одговара за Рекет, за поткуп, за матните тендери на неговата криминално-рекетарска банда. Таа лидерска за него и неговите луѓе значеше борба за спас од криминалот кој го прават и затоа тие го гушат и судството и обвинителството, пишува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на својот ФБ профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.