Од смртоносниот вирус Ковид 19 почина и 49-годишен лекар од Куманово. Станува збор за интернистот, Шкури Фазлији, дознава „Алсат-М“.

Д-р Фазлији, кој бил во тешка здравствена состојба, три дена се лекувал на Клиниката за инфективни и фебрилни болесто ви Скопје.

Тој бил татко на ќерка и два сина.

Ова е 13 случај на здравствен работник во Македонија кој ја загуби битката со ковид-19.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.