Битката со ковид-19 ја загуби уште едно медицинско лице. Станува збор за 41 годишниот доктор Дашмири од село Боговиње.

Веста ја пренесњ весникот „Лајм“, објавувајќи ја ја пораката за сочувство од селото Боговиње до фамилијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.