Ова со возењето мотори заслужува едно прашање на прес до Филипче од каде му се парите за нов мотор како оној на Зоки – коментира аналитичарот Ивор Мицковски.

Тој посочува дека министерот за здравство Венко Филипче претходно возел, како што вели, веспичка.

Кога сме веќе таму, треба да се праша и тој залижаниот Костадинов од кај му се и него парите за ист таков мотор.
Како министер и пратеник заработиле во време на криза толкави пари, кога веќе немаат осет да се воздржат и да не се офираат додека се на власт и додека се соочуваме со пандемија која има свои длабоки економски, финансиски и социјални последици – коментира Мицковски.

Ова со возењето мотори заслужува едно прашање на прес до Филипче од каде му се парите за нов мотор како оној на Зоки….

Posted by Ivor Mickovski on Monday, 12 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.