Одговарајќи на новинарско прашање премиерот Зоран Заев рече дека денови се во прашање, но сепак не знае точно кога ќе стигнат вакцините од Кина. Не се знае кога ќе дојдат ни вакцините од „Фајзер“, па активистот Ивор Мицковски потсети како течеа преговорите, поточно што се кажуваше и ветуваше власта од декември до денеска, 1 март.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.