Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата со митинг на Античкиот театар во Охрид во 18 часот ја почнуваат изборната кампања за претстојните локални избори. Слоганот на овие избори е „Создади нова иднина“.

Предизборната кампања почнува утре, а еве каква е агендата на партијата:

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.