Ме побараа од Агенција за разузнавање. За кого работам, па уште и портал ми дале, замислете. Кој сум и што сум е друга дилема. Што да им одговорам!? прашува на Фејсбук Роберт Милески.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.