Обвинителството за гонење организиран криминал потврди за НетПрес дека отворило предмет во врска со купување на луксузен стан во комплексот „Парк Резиденс“ во срцето на Градскиот парк во Скопје во изност од 165.000 евра.

„Во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција по известувањето на Управата за финансиско разузнавање е оформен предмет за лицето за кое покажувате интерес и по него постапува надлежен обвинител. Во интерес на постапката обвинителството во моментов не може да сподели детали“, се наведува во одговорот на обвинителството на прашањата на НетПрес во врска со ден претходно објавениот напис.


Целиот текст ТУКА

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.