Обвинетите Хаки Азири, Сами Љута и Агим Исмаиловиќ насмеани излегоа од Кривичниот суд и си направија селфи со Зоран Заев во позадина, додека тој даваше изјава за медиумите по сведочењето во случајот „Монструм“, пренесе репортерот на МКД после денешното рочиште. Повеќе фото на МКД.

На денешното рочиште за „Монструм“, Зоран Заев се појави во улога на сведок по барање на родителите на убиените момчиња кај Смилковско Езеро.

Повеќе од неговото сведочење тука:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.