Обвинета во случајот „Топлик“ била информирана дека стражарно ќе биде приведена и донесена на суд. Од страв и срам, таа се појави на денешното рочиште и го обвини судот за притисок.

Ова е мобинг и притисок врз мене. Мене невролог специјалист ми пречорача мирување. Тој ми рече дека не сакам да бидам виновен а судот нека прави како мисли, порача таа.

Судијата Осман Шабани претходно ѝ честиташе на храброста што ја имсла да му се јави на телефон и да му ја објасни ситуцијата.

Кога се работи за здравје и правда нема храброст, рече обвинетата доставувајќи ја на судот медицинската документација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.