Проследете го обраќањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на конгресот на ЕПП – Европската Народна Партија во Ротердам, на 31 мај 2022 година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.