Откако денеска на социјалните мрежи беше објавено аудио во кое, како што е наведено, го слушаме гласот на адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова која важи за многу блиска до Зоран Заев, како бара 6 милиони евра за бизнисмен да биде пуштен на слобода, објавена е и нова „бомба“.

Овојпат се зборува за рекет на двајца осомничени во случајот „Империја“.

Според видеото, целиот материјал е долг 57 минути и тој ќе биде предаден на Јавното обвинителство, а според текстот во бомбата меѓу другите се слуша и братот на поранешниот премиер на Македонија и лидер на политичка партија.

Иво ова аудио се слуша гласот на скопскиот адвокат, кој зборува за милиони евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.