Владата на Република Македонија објави листа со контакти од општинските кризни штабови.

Ве известуваме дека на веб страната koronavirus.gov.mk е објавена листата со контакти на општинските кризни штабови – информираат од Владата на Република Македонија.

Листата можете да ја најдете на следниов линк, односно прикачена во прилог.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.