Будалана Обиџуко тведи дека многу голема доверба сме имале у полицијата.
А бе пукаме од доверба. Особено од моментот кога дознавме дека полицијата им шиткала македонски пасоши на врвни европски нарко шафови кои на рацете имаат повеќе крв од Дракула кога е најгладен.
Ама важно Обиџуко си кажа дека полицијата цвета и као ние треба да му поверуваме.
А бе американска агенција апсеше дилери по државава, од што го сметаат за способен.
Настрана тоа што варен зајак од тенџере може да му избега.

Ова е статусот на актерот Сашо Тасевски по изјавите на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, за време на неговата интерпелација во Собранието.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.