Актерот Сашо Тасевски го запраша министерот за внатрешни работи дали има криминалец во земјата со кој тој нема фотографија:

Обиџуко пуштил оглас:
Ако си нарко дилер или познат криминалец, убиец од некој картел, пријави се за сликање со министрите и премиерот. За поголема доверба во полицијата и живот за сите нас… и вас.
Обиџуко, друже, има ли криминалец во Европа со кој не се сликавте?

Обиџуко пуштил оглас:
Ако си нарко дилер или познат криминалец, убиец од некој картел, пријави се за сликање со…

Posted by Sasho Tasevski on Thursday, 13 May 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.