Вечерва на социјалните мрежи се појави ново видео од протестите во Тетово, на кои граѓаните побараа правда и оставки и одговорност од властите за трагедијата што се случи на 8 септември во модуларната болница. Станува збор за снимка на која демонстрант се обидува да нападне полицајци со бекатон-плочка:

 

Во инцидентот има 4 повредени полицајци, но има и 2 приведени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.