По барање на граѓаните од улица „Срем“ во Битола, решен е проблемот со атмосферските води со поставување на нов сливник, објави денеска локалната телевизија „Тера“, додавајќи дека според соопштението од ЈП „Нискогардба“ извршено е и порамнување на пристапниот пат кон улица „Едвард Кардељ“.

Повеќе фотографии од ова „достигнување вредно за пофалба“ погледнете тука.

Битолската градоначалничка деновиве успеа и да ја асфалтира улицата „Климент Охридски“, оние цели 700 метри за кои ѝ требаше скоро цел мандат откако е на „мајка на градот“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.