Екипата на Инфомакс која во текот на оваа вечер беше нападната во Прилеп пред штаб на една политичка партија завршила на ургентен.Според информациите од Инфомакс на преглед се новинарот Милошовски и снимателот Ниневски.

Во нападот, за кој пишуваше Инфомакс била искршена и камерата со која биле регистрирани прекршувања на изборниот молк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.