Откако претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во ТВ дуелот со Силјановска на МТВ изјави за една анализа на угледниот германски Франкфуртер Алгемајне Цајтунг, дека била пипшувана како ли;но Груевски да диктирал, rеагираше новинарот.

Маркус Мартенс, на неговиот Твитер профил саркастично му одговори на Пендаровски.

Вусшност, господинот Пендаровски е во право. Секое утро во 9 часот (во недела во 9 и 30), Никола ме бара за да ми ги наметне неговите идеи кои јас потоа ги објавувам како мои.

Токму поради тоа јас го поддржав договорот за промена на името без размислување. Тоа беше диктирано од Будимпешта“ саркастично одговори Мартенс на неговиот Твитер профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.