„Канал 5“ соопшти дека главниот и одговорен уредник на телевизијата Гоце Михајловски кој е заболен од ковид-19 од минатиот викенд е пуштен на домашно лекување и е во добра здравствена состојба.

Дополнително, осумина колеги на Михајловски кои беа во домашна изолација упатени од Државниот здравствен санитарен инспекторат имаат негативни резултати на тестот за ковид-19.

Канал 5 ТВ му посакува на колегата Михајлоски што поскоро враќање на работа и истовремено им се заблагодарува на сите добронамерни колеги од другите медиуми кои сочуствуваа со несаканиот здравствен проблем – Ковид 19.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.