Интересна забелешка на Твитер по изјавите на партиските лидери кои вечерва се состанаа кај претседателот Стево Пендаровски во вилата Водно. Анализирајќи ги прашањата кои му беа поставени на Мицкоски вечерва, кој несомено од сите лидери најдолго се задржа со новинарите, коисник на Твитерконстатира дека сите новинари без исклучок вечерва го промовирале Мицкоски во иден премиер на Република Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.