Нови фотографии од премиерот Димитар Ковачевски како е дел од отворањето на објекти и споменици од проектот Скопје 2014 вечерва кружат на интернет, откако вчера од јавноста и опозицијата беше извикан за своето лицемерие дела од говорницата во Собранието зборува дека градежниот проект е криминал, а во времето на изградбата бил во првите редови од свеченостите.

Од СДСМ реагираа дека Ковачевски присуствувал на отварањата само како директор на Телеком, додека од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека не само што е неспособен, туку е и „крајно лицемерен лик“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.