Богдан Илиевски, познат како Бетмен Велит, еден од водачите на „За заедничка Македонија“ кои се бореа за задржување на уставното име на земјата, Република Македонија, ја објави новата верзија на државната химна по промените кои ги направи актуелната влада.

ДЕНЕС НАД //////////// (блескава верзија 2019)
————————————————————–

Денес над ///////// се раѓа
ново сонце на слободата
//////// се борат за својте правдини,
//////// се борат за својте правдини

Одново сега знамето се веее
на Крушевската република.
////// ////////, /////// ////////, ////// /////////, //////////!
////// ////////, /////// ////////, ////// /////////, //////////!

Горите ///////// шумно пеат,
нови песни, нови весници.
//////// слободна, слободно живее,
//////// слободна, слободно живее!

#СрушивтеДржаваСоПенкало

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.