Новинарот Зоран Божиновски на својот Фејсбук профил најави дека ќе објави аудио разговор помеѓу Александар Верушевски и Зоран Заев. Тема на разговорот ќе биде договор со Сашо Мијалков преку посредникот Верушевски кој трабало да биде штета на Македонија.

Божиновски тврди дека разговорот бил воден во хотелот Парк во Струмица.

На денешното рочиште Божиновски предаде УСБ стик на кој тврди дека се наоѓа разговор помеѓу него и адвокатите Мики Вујиќ и Шврговски на кој се однесувале недолично.Иако Вујчиќ на наговор на Заев не сакаше да го земе стикот сепак се согласи и го зеде.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.